Fotowoltaika – Polska, czy to się opłaca?

Polska jest obszarem w którym nasłonecznienie na powierzchnię paneli fotowoltaicznych jest w granicach 1040  kWh/m2.

 Fotowoltaika dobrze się sprawdziła w takich krajach jak Niemcy czy Czechy. Tam jest podobne nasłonecznienie jak w Polsce – ta sama szerokość geograficzna.  W Anglii też ludzie montują panele słoneczne.

Darmowa energia słoneczna przekształcana jest w elektryczną nawet jeśli nie świeci słońce. Sprawność paneli fotowoltaicznych to właśnie wydajność panela w momencie kiedy absorbowane jest światło rozproszone. Panele monokrystaliczne mają większą sprawność niż polikrystaliczne, są jednak droższe.

Fotowoltaika – Polska, czy to się opłaca?

Polska jest obszarem w którym nasłonecznienie na powierzchnię paneli fotowoltaicznych jest w granicach 1040  kWh/m2.

 Podobne nasłonecznienie jest w takich krajach jak Niemcy czy Czechy.  W Angli słońca nie ma, a tam panele fotowoltaiczne montowane są wszędzie. Darmowa energia słoneczna przekształcana jest w elektryczną nawet jeśli nie świeci słońce. Sprawność paneli fotowoltaicznych to właśnie wydajność panela w momencie kiedy absorbowane jest światło rozproszone. Panele monokrystaliczne mają większą sprawność niż polikrystaliczne, są jednak droższe.

Panele fotowoltaiczne Pompy ciepła i inteligentny dom to nasza specjalność. Łącząc te  systemy – pozyskiwania własnej energii ze słońca oraz inteligentnego jej wykorzystania zapewniamy komfort i bezpieczeństwo użytkownikom domu. Proponujemy zmniejszenie rachunków za energię elektryczną przez okres nawet do 30 lat. Nasza firma jest gwarantem skutecznych rozwiązań projektowych, dostawy kompetentnych rozwiązań systemowych, gładkiego przebiegu wykonania oraz dalszej współpracy w zakresie późniejszego serwisowania instalacji. Fotowoltaika,  Fotowoltaika to darmowa energia ze słońca, Fotowoltaika to, Instalacja PV, Instalacja PV. Instalacja PV. Instalacja PV. Energia ze słońca Energia odnawialna OZE.

Translate »