Instalacja On-Grid

Ogniwa fotowoltaiczne On-grid

Ogniwa fotowoltaiczne On-grid są częstym wyborem w budowie instalacji fotowoltaicznej. Czy zastanawiałeś się, jak zmniejszyć rachunki za prąd? Jednym z rozwiązań jest nie korzystanie z urządzeń elektrycznych. Mądrzejszym rozwiązaniem jest odłączanie urządzeń od zasilania, ponieważ w funkcji „stendby” pożerają wydawać by się mogło niewiele albo aż 5W. Okazuje się, że czuwające urządzenia przez długi okres czasu niewykorzystania marnują sporą ilość naszych pieniędzy. Wyłączanie urządzeń z sieci jest proste ale nie zawsze łatwe, ponieważ trzeba o tym pamiętać. Następnym ze sposobów bez wątpienia jest wymiana oświetlenia w całym domu na led.

SmartEkoDom proponuje jeszcze inne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna on-grid jest bardzo dobrym rozwiązaniem na problem zbyt wysokich rachunków za energię elektryczną. System ten połączony jest bezpośrednio z siecią energetyczną, z którą jest w pełni zsynchronizowany. Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd stały (DC), który  w inwerterze zostaje zmieniony na prąd zmienny (AC).Obok schemat takiej instalacji.

Energia elektryczna w pierwszej kolejności zużywana jest na potrzeby wynikające z zasilania naszych odbiorników energii. Nadmiar wyprodukowanej energii może trafić do sieci energetycznej. Jest on możliwy do wykorzystania (odzyskania) z tzw. opustem 0,8 dla instalacji do 10 kWp i 0,7 dla instalacji powyżej 10 kWp. Opust ten oznacza, że za każdą oddaną do sieci 1 kWh możemy z niej odebrać 0,8 kWh. Sieć energetyczna może być zatem magazynem energii. W celu uzyskania zgody na podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci niezbędny jest wniosek do naszego dostawcy. Na podstawie tego wniosku zostanie sporządzona umowa pomiędzy właścicielem nieruchomości, a dostawcą. Zaletą instalacji fotowoltaicznej jest pełna automatyzacja. Raz podłączona instalacja może nieprzerwanie działać przez 25 lat. Potwierdza to gwarancja producenta ogniw fotowoltaicznych.

Dlaczego warto zastosować ogniwa fotowoltaiczne On-grid? Przede wszystkim zastosowanie tego typu instalacji w pełni pozwala na korzystanie z energii wytwarzanej z promieni słonecznych. Po podłączeniu paneli słonecznych z falownikiem inwerterem)  do sieci elektrycznej zużywać będziesz czystą energię i nie będziesz potrzebował ciężkich akumulatorów. Dlatego w przypadku zastosowania tego typu instalacji  początkowa inwestycja jest znacznie niższa. Instalacja tego typu jest mało skomplikowana i już na początku jej funkcjonowania odczujesz oszczędności na rachunkach za zużytą energię elektryczną.

 

Ogniwa fotowoltaiczne On-grid – zalety:

 

  • Energia słoneczna jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii.
  • Używasz słońca do produkcji czystej, domowej energii elektrycznej za pomocą własnych paneli słonecznych.
  • Wystarczy pobrać energię elektryczną z sieci, gdy zużycie przekroczy produkcję.
  • Uzyskasz oszczędności na rachunku za energię elektryczną, gdy jej ilość wyprodukowana przez zamontowaną instalację przekroczy ilość energii skonsumowanej na Twoje potrzeby.


Jeżeli spodobał Ci się artykuł możesz również zobaczyć jaki jest koszt instalacji (kalkulator) oraz sprawdzić, jaka jest aktualna produkcja instalacji fotowoltaicznej działającej na dachu naszej firmy. Kalkulator

Dostępne są również inne rodzaje instalacji off-grid owa oraz hybrydowa na tych stronach możesz dowiedzieć się jakie są różnice oraz którą wybrać dla siebie.

Ograniczenie zużywanej energii np. przez tryb „stand by” o którym zostało wspomniane wcześniej można ograniczyć również w inny sposób Nexwell.