Pompa ciepła przekształca energię odnawialną zgromadzoną w ziemi, powietrzu lub wodzie w ciepło wykorzystywane przez nas do ogrzewania mieszkań, domów oraz niewielkich obiektów komercyjnych. Firma Atlantic proponuje rozwiązanie w postaci pompy typu powietrze/woda, która jako źródło ciepła pobiera energię zawartą w powietrzu atmosferycznym i wykorzystuje ją do ogrzewania pomieszczeń oraz do podgrzewania wody użytkowej. Produkcja ciepła możliwa jest nawet wówczas, gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej -25°C. Pompy ciepła typu powietrze/woda wyróżniają się stosunkowo wysokim współczynnikiem wydajności cieplnej COP ≥ 4 oraz charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą. Mogą one współpracować z innymi źródłami ciepła, takimi jak układy solarne, kotły elektryczne, olejowe, gazowe, etc. Pompy typu powietrze/woda największą efektywność osiągają we współpracy z niskotemperaturowymi systemami grzewczymi, takimi jak ogrzewanie podłogowe, ścienne czy sufitowe.
Mogą też współpracować z systemami grzejników wysokotemperaturowych lub klimakonwektorami.
Wówczas system nie tylko ogrzewa dom, ale również spełnia rolę klimatyzatora, który latem chłodzi pomieszczenia mieszkalne. Dla zapewnienia odpowiedniego zapotrzebowania w ciepło podczas niskich temperatur zewnętrznych, pompa ciepła może być wspomagana dodatkowym urządzeniem w postaci grzałki elektrycznej (6-9 kW). Dobrze dobrana pompa ciepła w 100% pokrywa zapotrzebowanie cieplne budynku.
Pompy ciepła z gamy ALFÉA są urządzeniami składającymi się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego.
moduł zewnętrzny: Moduł ten montowany jest na zewnątrz budynku. Składa się on z wentylatora, sprężarki, parownika oraz zaworu rozprężnego. Cały moduł izolowany jest akustycznie oraz termicznie. Automatyka sterująca jego pracą (VPAM) umożliwia płynną pracę sprężarki z wykorzystaniem 10-stopniowego systemu modulacji mocy. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym zewnętrzny moduł charakteryzuje bardzo cicha praca, generująca hałas na poziomie około 40 dB.
Moduł ten montowany jest wewnątrz budynku.
Składa się on ze zbiornika buforowego, we wnętrzu którego znajduje się opatentowany wymiennik grzewczy. Istnieje możliwość wsparcia za pośrednictwem zestawu grzałek elektrycznych o łącznej mocy od 6 do 9 kW. Zaawansowany programator panelu sterowania umożliwia zarządzanie wieloma obiegami grzewczymi oraz parametrami pracy urządzenia.
Pompy ciepła produkowane przez Atlantic Groupe to solidne urządzenia grzewcze, które otrzymują pozytywne opinie użytkowników. Dzięki zastosowanym technologiom pompy Atlantic są w stanie produkować energię termiczną nawet w temperaturze zewnętrznej wynoszącej -25° Celsjusza.
Konsumenci wskazują, że pompy ciepła doskonale się sprawdzają jako źródło ciepła wykorzystywane w układach podłogowych, ściennych oraz sufitowych – są bardzo efektywne. W zależności od wybranego modelu, pompa ciepła Atlantic może pokryć całkowicie zapotrzebowanie na energię termiczną domu mieszkalnego, lub niewielka różnica może zostać wyrównana przez wspomagającą grzałkę elektryczną.
W każdym z tych przypadków użytkownicy pomp ciepła Atlantic doceniają fakt, że dzięki inwestycji w pompę dostrzegli spore oszczędności. Kolejną cechą podnoszącą komfort użytkowania pomp ciepła Atlantic jest łatwa obsługa wielu funkcji z poziomu panelu sterowania znajdującego się na module wewnętrznym. Konstrukcja pompy zapewnia niski poziom natężenia hałasu, dochodzący maksymalnie do 40 dB, dzięki czemu maszyna nie zakłóca w żaden sposób spokoju domowego ogniska.
Pompy ciepła Atlantic charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości – w urządzeniach zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przewyższają pod tym względem inne pompy w tym przedziale cenowym.
Zakup samego urządzenia w rzeczywistości może kosztować mniej, ponieważ pompy ciepła Atalntic spełniają kryteria niezbędne do uzyskania dotacji. Nasi doradcy pomogą dokonać analizy przewidywanych kosztów, włącznie z uzyskaniem informacji o możliwości pozyskania dotacji na zakup sprzętu.
Do faktycznych kosztów mogą dojść dodatkowe kwoty, związane z dostosowaniem istniejącej infrastruktury lub zakupem niezbędnych akcesoriów. Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem – nasi specjaliści pomogą ustalić realny koszt zakupu oraz montażu pompy ciepła oraz fachowo doradzą na każdym etapie inwestycji.