Projekty instalacji fotowoltaicznych

Projekty instalacji fotowoltaicznych

Nasza firma zajmuje się kompleksowymi realizacjami instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy, czy dach Twojego budynku wytrzyma dodatkowe obciążenie oraz jaki jest potencjał na pobieranie energii solarnej.

Fotowoltaika wykorzystuje potencjał promieniowania słonecznego, przekształcając je w energię elektryczną. Do tego celu stosowane są systemy PV, które powstają na bazie indywidualnie tworzonych projektów, dostosowanych do warunków technicznych miejsca instalacji. Jeśli planujesz wykorzystywać panele solarne do produkcji energii elektrycznej, sprawdź która oferta SmartEkoDom będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Wszystkie wykonywane przez nas indywidualne projekty fotowoltaiczne tworzymy we współpracy z naszymi Klientami, by umożliwić im wgląd w proces instalacyjny oraz dostosować się do ich potrzeb i wymagań. Dzięki temu nasze projekty spełniają wszystkie zapotrzebowania osób z nami współpracujących, a nasi fachowcy cenią sobie możliwość pracy w firmie z indywidualnych podejściem do Klienta.

Projekty fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych

Montaż paneli fotowoltaicznych w domach jednorodzinnych to inwestycja długofalowa, mająca na celu zmniejszenie kosztów użytkowanej energii elektrycznej. Produkując energię można nawet na niej zarabiać! Wystarczy zostać prosumentem – to ktoś konsumujący energię, ale też ją wytwarzający. Wszystko zaczyna się jednak od projektu instalacji, który powinien zostać stworzony na podstawie indywidualnych potrzeb mieszkańców domu. W SmartEkoDom proponujemy instalacje typu off-grid oraz on-grid. Pierwsza opcja polega na całkowitym uniezależnieniu się od sieci energetycznej.
Jest to rozwiązanie korzystne w przypadku domów oddalonych od linii energetycznych, które mogą zostać uszkodzone na przykład podczas wichur. Instalacja ta umożliwia bezobsługową pracę nawet przez 30 lat, jest to więc praktycznie niewyczerpane źródło energii dostępne dla każdego. Drugą możliwą formą jest instalacja ogniw on-grid. Taki system jest połączony bezpośrednio z siecią energetyczną oraz w pełni z nią zsynchronizowany. Wytworzona dzięki instalacji fotowoltaicznej energia elektryczna jest w pierwszej kolejności zużywana na potrzeby wynikające z zasilania odbiorników energii, jednak nadmiar energii może trafić do sieci energetycznej. 

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych dla firm

Oferta SmartEkoDom dotycząca projektowania instalacji fotowoltaicznych skierowana jest również do firm, które chcą obniżyć koszty funkcjonowania dzięki instalacji PV. Oszczędności wynikające z zastosowania energetyki odnawialnej są odczuwalne już od pierwszego dnia podłączenia do sieci.
W przypadku niemalże każdej firmy wydatki związane z prowadzoną działalnością obejmują koszty energii elektrycznej. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw posiadających budynki biurowe, hale produkcyjne czy magazynowe, a także parkingi oraz place manewrowe.
W takich przypadkach rachunki za energię mogą stanowić znaczny koszt prowadzenia działalności.

Inwestycja w energetykę odnawialną jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwala pozyskać prąd z nieograniczonego źródła energii, jakim jest Słońce. Odpowiednio zaprojektowana instalacja wytworzy energię, która będzie zużywana prawie całkowicie. Co istotne, zakup instalacji stanowi koszt przedsiębiorcy, który może zostać odpisany od podatku bądź zamortyzowany jako środek trwały. Jeśli jesteś zainteresowany projektem fotowoltaicznym dla swojej firmy, skontaktuj się z nami. W oferowanych przez nas instalacjach fotowoltaicznych wykorzystujemy trwałe, wydajne i bezawaryjne urządzenia, które gwarantują wieloletnie działanie. W SmartEkoDom możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc również w kwestii uzyskania dotacji na system fotowoltaiczny.