You are currently viewing Instalacja fotowoltaiczna on-grid

Instalacja fotowoltaiczna on-grid

Instalacja fotowoltaiczna on-grid

Czy zastanawiałeś się jak zmniejszyć rachunki za prąd? Jednym z rozwiązań jest nie korzystanie z urządzeń elektrycznych. Mądrzejszym rozwiązaniem jest odłączanie urządzeń od zasilania, ponieważ w funkcji „stendby” pożerają niby nie wiele albo aż 5W. Okazuje się, że czuwające urządzenia przez długi okres czasu niewykorzystania marnują sporą ilość naszych pieniędzy. Wyłączanie urządzeń z sieci jest proste ale nie zawsze łatwe, ponieważ trzeba o tym pamiętać. Następnym ze sposobów bez wątpienia jest wymiana oświetlenia w całym domu na led. SmartEkoDom proponuje jeszcze inne rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna on-grid jest bardzo dobrym rozwiązaniem na problem zbyt wysokich rachunków za energię elektryczną. System ten połączony jest bezpośrednio z siecią energetyczną z którą jest w pełni zsynchronizowany. Instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd stały (DC), który  w inwerterze zostaje zmieniony na prąd zmienny (AC).Poniżej prezentujemy schemat takiej instalacji:

Energia elektryczna w pierwszej kolejności zużywana jest na potrzeby aktualnego poboru prądu. Nadmiar wyprodukowanej energii może trafić do sieci energetycznej i jest możliwy do wykorzystania z tzw. opustem 0,8 dla instalacji do 10 kWp i 0,7 dla instalacji powyżej 10 kWp. Opust ten oznacza, że za każdą oddaną do sieci 1 kWh możemy z niej odebrać 0,8 kWh. Sieć energetyczna może być zatem magazynem energii. W celu uzyskania zgody na podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci niezbędny jest wniosek do naszego dostawcy. Na podstawie tego wniosku zostanie sporządzona umowa pomiędzy właścicielem nieruchomości a dostawcą. Zaletą instalacji fotowoltaicznej jest pełna automatyzacja. Raz podłączona instalacja może nieprzerwanie działać przez 25 lat. Potwierdza to gwarancja producenta ogniw fotowoltaicznych. Specyfikacje oraz porównanie paneli znajdziesz tutaj.

Jeżeli spodobał Ci się artykuł możesz również zobaczyć jaki jest koszt instalacji (kalkulator) oraz sprawdź jaka jest aktualna produkcja instalacji fotowoltaicznej działającej na dachu naszej firmy. Kalkulator

Dostępne są również inne rodzaje instalacji off-grid oraz hybrydowa. Na tych stronach możesz dowiedzieć się jakie są różnice oraz którą wybrać dla siebie.
Ograniczenie zużywanej energii np. przez tryb „stand by” o którym zostało wspomniane wcześniej można ograniczyć również w inny sposób Nexwell.

Dodaj komentarz