You are currently viewing Instalacja fotowoltaiczna off-grid

Instalacja fotowoltaiczna off-grid

Instalacja fotowoltaiczna off-grid

Schemat instalacji off-grid:

Rodzaje dostępnych u nas paneli fotowoltaicznych, inwerterów, konstrukcji montażowych znajdziesz tutaj.

Zaletą instalacji fotowoltaicznej off-grid jest niezależność, ponieważ na swoim dachu mamy własną elektrownię. Energia wyprodukowana przez moduły fotowoltaiczne przesyłana jest kablami do inwertera. Obecnie dysponujemy inwerterem, który ma wbudowany regulator ładowania. Jest to niezbędny element potrzebny do prawidłowego funkcjonowania magazynów energii (akumulatorów). Produkowana energia z ogniw fotowoltaicznych jest prądem stałym(DC). Chcąc korzystać z urządzeń w naszych domach, które funkcjonują na prądzie zmiennym(AC), musimy posiadać inwerter. Ze względu na konieczność montażu akumulatorów system taki jest droższy od systemu on-grid. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak funkcjonuje system on-grid lub hybrydowy zobacz tutaj.

Instalacja fotowoltaiczna umożliwia przez długi okres czasu, bo przez 30lat bez obsługowo, pozyskiwać energię elektryczną. Jest to niewyczerpane źródło energii, w dodatku dostępne dla każdego.

Podsumowując system off-grid :

Plusy:

+ Niezależność od sieci energetycznej
+ W miejscach gdzie nie ma sieci energetycznej niższe koszta w porównaniu do agregatu prądotwórczego,
+ Bezobsługowość

Minusy: 

– większy koszt początkowy (koszt akumulatorów)

Funkcja trackback/Funkcja pingback

– instalacja-fotowoltaiczna-hybrydowa.Masz zawsze prąd i światło w domu. – […] czytałeś już o instalacji on-grid oraz off-grid to pewnie już się domyślasz że instalacja fotowoltaiczna hybrydowa to połączenie tych […]

Dodaj komentarz