You are currently viewing Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa

Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa

Jeżeli czytałeś już o instalacji on-grid oraz off-grid to pewnie już się domyślasz że instalacja fotowoltaiczna hybrydowa to połączenie tych dwóch w jedną.

Masz rację, ponieważ system ten produkuje energie z paneli fotowoltaicznych, następnie energia ta zużywana jest przez odbiorniki domowe. Niewykorzystana część magazynowana jest w akumulatorach. Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa umożliwia zapewnienie niezależności energetycznej również w czasie braku energii, którą pobieramy od energetyki. Za pomocą oprogramowania inwertera mamy pełną kontrolę nad ilością magazynowanej energii.

Mieszkasz w domu, prowadzisz działalność gospodarczą, masz podłączenie do sieci energetycznej lecz potrzebujesz stałej dostawy prądu? Potrzebujesz by lodówka pracowała od 2-5h lub specjalistyczne urządzenie nie przestało pracować? Ta instalacja jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli chcesz skontaktuj się z nami podpowiemy doradzimy jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Schemat funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej „hybrydowej”:

Zaletą tego systemu bez wątpienia jest bezpieczeństwo dostawy energii oraz bezobsługowość. Jednocześnie wzrastają koszty, ponieważ potrzebny jest inny inwerter oraz akumulatory.

Dodaj komentarz