You are currently viewing Magazyn energii

Magazyn energii

SolarWorld wprowadza na rynek domowy magazyn energii

Niemiecki SolarWorld, producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, jest kolejną firmą, która zaoferuje swoim klientom domowy magazyn energii. Niemcy wyrastają na kluczowy europejski rynek domowych magazynów energii.

Pierwsza w Polsce prezentacja systemu magazynowania Tesla Powerwall

25 lutego br. w Piwnicznej-Zdroju zostanie zaprezentowany na żywo po raz pierwszy w Polsce system magazynowania energii Tesla Powerwall. Powerwall jest innowacyjnym systemem pozwalający maksymalizować zużycie własnej energii elektrycznej, które ma zrewolucjonizować rynek magazynowania energii.

Tauron zbuduje elektrownię PV z magazynem energii

BMW chce sprzedawać domowe magazyny energii
Koncern motoryzacyjny z Bawarii chce pójść w ślady amerykańskiego producenta elektrycznych aut Tesli, który w ubiegłym roku wprowadził na rynek domowy magazyn energii Powerwall.

Daimler

Z magazynami energii eksperymentuje też inny niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler, który w ubiegłym roku podał, że zaoferuje rozwiązania z zakresu magazynowania energii przeznaczone do zastosowania w gospodarstwach domowych posiadających własne instalacje fotowoltaiczne.

Schneider Electric zapowiada wprowadzenie na rynek małego magazynu energii o nazwie EcoBlade.
Schneider Electric informuje, że EcoBlade to bazujący na akumulatorach litowo-jonowych, „skalowalny system magazynowania energii przeznaczony do użytku w gospodarstwach domowych, infrastrukturze IT, przemyśle i sektorze usługowym oraz w sieciach elektroenergetycznych”.

Dodaj komentarz